Študentský parlament UKF

Členovia

Sára Adamčíková

Sára Adamčíková

Ahojte, volám sa Sára Adamčíková a študujem na Pedagogickej fakulte. Milujem zábavu a šport, ktorý ma aj sprevádzal cestou celého môjho života. Členkou Študentského Parlamentu som sa rozhodla stať najmä, aby som spoznala nových ľudí, uvidela našu univerzitu aj z inej stránky, ako len zo študijnej, a priniesla niečo nové medzi rady našich spolužiakov.

Simona Beláková

Simona_Beláková.jpg

 

 

Zdravím, moje meno je Simona Beláková, ale páči sa mi, keď ma oslovujú Sima. Študujem marketingovú komunikáciu a reklamu na Filozofickej fakulte UKF, kde má najviac baví venovať sa grafickému dizajnu a kresleniu. Aj to je jeden z dôvodov, prečo som sa pripojila k ľuďom zo študentského parlamentu a chcela s nimi zdieľať spoločné ciele. Prišlo mi to ako skvelá príležitosť nabrať nové skúsenosti a zlepšiť sa vo svojej tvorbe. Okrem toho som týmto krokom získala ešte viac. Niesom veľmi komunikačný typ, ale mám pocit, že tu dokážem prekonávať svoje bariéry a pomaly sa v tom zlepšujem. Ako veľké plus beriem aj možnosť zapájať sa pri organizácii rôznych akcií, čo mi podľa môjho názoru môže dať do života veľa. Vedieť zorganizovať podujatie, na ktorom sa majú zísť stovky ľudí, zohnať financie, dopriať návštevníkom zábavu a dohliadať na to, aby všetko dopadlo tak ako malo určite chtiac-nechtiac cibrí moje organizačné schopnosti. Takisto tu mám možnosť stretávať nových zaujímavých ľudí, za ktorých som veľmi vďačná a je super budovať vzťah s niekým, s kým máme spoločné ciele, spoločné projekty. Je to aj skvelé miesto, ktoré mi pomáha lepšie spoznať našu školu a objavovať život zábavy na našej univerzite. 

 Petra Bírová

Petra_Bírová.jpg

 


Ahojte volám sa Petra a študujem marketingovú komunikáciu a reklamu na filozofickej fakulte UKF v Nitre. Do študentského parlamentu som sa pridala preto, že ma oslovila myšlienka spolupodieľať sa na organizovaní a plánovaní rôznych podujatí pre študentov.  Som rada, že môžem byť súčasťou parlamentu a stretávať sa ľuďmi, ktorí sú kreatívni a inšpiratívni a spoločne vytvárame pekné akcie pre našich spolužiakov. Parlament vnímam ako skvelé miesto pre osobný rast v mojej profesii. Teší ma, že mám možnosť byť členom ŠP UKF a tak rozvíjať svoje zručnosti.

Jakub Bodorík

 Bodorík.jpeg

 

 Volám sa Jakub Bodorík a som študentom politológie na Filozofickej fakulte. Členom študentského parlamentu som sa stal len nedávno. Hlavnými dôvodmi, prečo som sa rozhodol pridať do radov študentského parlamentu, bola túžba spoznať nových ľudí a získať nové skúsenosti.

Bc. Thi Lan Anh Dao

Thi Lan Anh Dao

 

Volám sa Anna a som študentkou marketingovej komunikácie a reklamy na FF UKF. Do parlamentu som sa rozhodla pridať z viacerých dôvodov.
Parlamenťáci ma v prvom ročníku zaujali svojou prácou v organizovaní zaujímavých spoločenských podujatí, ktorými každý rok spríjemňujú vysokoškolský život študentov a zároveň našich kolegov, ktorí na tieto podujatia môžu spomínať dlhé roky. Z toho dôvodu by som chcela priložiť ruku k dielu a využiť tak svoje znalosti z marketingu a grafiky na nielen propagáciu budúcich podujatí a akcií verejnosti, ale takisto niečím prispieť pre našu alma mater.
Okrem toho sa teším na nadobudnutie nových priateľstiev, skúseností, spomienok a zážitkov, ako aj možnosti na sebe pracovať.

Klára Ďurišová

klára2.jpg

 

 

 Do študentského parlamentu som sa rozhodla pridať po SPUKFeste. Veľmi milo ma prekvapila vysoká profesionalita tohoto podujatia a vedela som, že sa chcem stať súčasťou týmu , ktorý vie pre študentov vymyslieť a zorganizovať rôzne zábavné ale aj poučné podujatia. 

 Emanuella-Ema Gier

 Emanuella-Ema_Gier2.jpeg

 

Ahojte! Volám sa Ema a som študentkou druhého ročníka učiteľstva pedagogiky a psychológie na Pedagogickej fakulte Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre.

Často som motivovaná inými ľuďmi – to čo dokážu ma posúva k tomu aby som aj ďalej skúšala a bojovala o splnenie svojich cieľov. Práve takých ľudí som si v Študentskom parlamente UKF v Nitre všimla pred mojím členstvom v ŠP UKF a následne aj spoznala. ŠP UKF je kolektív v ktorom nie je núdza o nové skúsenosti a vedomosti, a samozrejme ani o zábavu.

V živote využívam každú možnosť ktorá sa mi naskytne a usilujem sa vytvárať nové aj pre iných. V ŠP UKF robíme práve to, vytvárame možnosti a zážitky a tým spestrujeme študentský život. Okrem toho sa snažíme využívať aj naše potenciály naplno, učiť sa novým zručnostiam a schopnostiam a skvalitňovať tie čo už máme. Vďaka ŠP UKF mám lepšie organizačné schopnosti a naučila som sa ako produktívne plánovať podujatia, či už zábavné, kultúrne alebo edukačné, čo mi určite v živote pomôže. Študentský parlament UKF je jednou vetou povedané ideálne miesto na seba rozvoj.

Vďačná som že môžem byť členkou tohto nádherné združenia a pomáhať vytvárať lepšiu a kvalitnejšiu klímu na pôde našej univerzity. 

 Adam Holečka

 Holečka3.jpeg

 

Volám sa Adam Holečka a som študentom riadenia kultúry a turizmu na FF UKF. K študentskému parlamentu som sa pripojil krátko po začiatku zimného semestra v roku 2022. O parlamente som veľa počul od jeho bývalých aj terajších členov už dlho pred tým ako som do neho vstúpil. Rozhodol som sa tak z dôvodu, aby som sa stal súčasťou skvelej partie mladých a šikovných ľudí s ktorými dokážeme zorganizovať skvelé podujatia pre študentov. Myslím si, že ako člen parlamentu sa môžem stať lepším študentom a nabrať veľa nových skuseností. Som tímový hráč a rád prikladám ruku k veľkým dielam. Okrem toho rád športujem a cestujem.

 Dominika Ivanegová

Dominika Ivanegová

 Som študentkou odboru marketingová komunikácia a reklama na Filozofickej fakulte UKF. Do študentského parlamentu som prišla s túžbou pomôcť a zapojiť sa, kreatívne či organizačne, do rozvoja študentského života na Univerzite Konštantína Filozofa. Vstúpila som do ŠP v čase obmedzení a on-line vyučovania, o to viac mi však parlament pomohol cítiť sa ako plnohodnotný študent a vidieť svetlú stránku štúdia aj mimo priestorov univerzity. Verím že nadobudnem nové skúsenosti a zážitky.

Nikola Mazúrová

Nikola Mazúrová

Volám sa Nikola Mazúrová a som študentkou psychológie na FSVaZ. Členkou parlamentu som sa stala hneď v prvom semestri môjho štúdia na UKF.
Hlavným dôvodom, prečo som sa tak rozhodla, bolo to, že som chcela sponzať nových ľudí. Tých, ktorí študentom spestrujú ich vysokoškolský život vďaka organizovaniu rôznych zaujímavých podujatí. Je to skvelá príležitosť byť v centre diania, pomáhať organizovať rôzne akcie, ale byť aj nápomocná iným študentom. Teším sa na ďalšie pôsobenie v parlamente, na nové akcie a výzvy, ktoré so sebou prinesú ďalšie semestre. Ďakujem za túto príležitosť.

Mgr. Štefan Mikla

Mikla.png

 

Čaute! Moje meno je Štefan Mikla, ale väčšinou ma volajú Pišta. Študujem etiku na doktorandskom štúdiu na Katedre všeobecnej a aplikovanej etiky Filozofickej Fakulty UKF. Vo voľnom čase sa venujem lukostreľbe, čítaniu kníh a hraniu hier všetkého druhu. Okrem toho počas letnej sezóny animátorčím a vediem charitatívny projekt „Dávam ďalej, čo som dostal!“
Do Študentského parlamentu ma priviedol spolužiak, ktorý tam už v tom čase pôsobil a vysvetlil mi, že za študentským životom na našej univerzite stojí práve parlament. Keďže rád pomáham a organizujem podujatia, rozhodol som sa pridať a prispieť svojou troškou k lepšiemu študentskému životu. V súčasnosti som pracovne (či skôr zábavne) najstarším členom a vykonávam funkciu podpredsedu pre vonkajšie vzťahy. Zameriavam sa na potreby a podnety študentov pre skvalitnenie výučby a som buddy pre študentov Filozofickej fakulty.

Annamária Katarína Miklová

Miklová.jpg

Študujem prekladateľstvo a tlmočníctvo anglického a ruského jazyka na katedre translatológie, ktorá spadá pod Filozofickú fakultu. Vo svojom voľnom čase sa venujem fly yoge a čítaniu kníh. Bavia ma rôzne kultúry a jazyky, napríklad aj taká japončina.
ŠP UKF som si vybrala, pretože ma baví organizácia rôznych podujatí a mám tu možnosť sebarealizácie a osobného rastu. Taktiež ma oslovila príjemná atmosféra kolektívu, kde o zábavu nie je núdza. :D

 Patrik Porubský

Porubský2.jpg

 

Volám sa Patrik Porubský. Študujem žurnalistiku na UKF v Nitre, popritom pracujem ako moderátor v TV JOJ. Začiatok môjho štúdia bol ovplyvnený online výučbou, ako sme sa však vrátili na univerzitu, okamžite som zaregistroval činnosť študentského parlamentu. Najprv ma oslovili moderovať SPUKFEST 2022, kde som mal možnosť nahliadnuť do fungovania Študentského parlamentu. Hneď som vedel, že toto je organizácia, ktorej súčasťou chcem byť aj ja. Okrem zabávania ľudí z pódia priamo na podujatí ma totiž veľmi baví riešiť a organizovať všetky zákulisné veci, ktoré sú potrebné na to, aby podujatie vôbec vzniklo. Snažím sa byť nápomocný vo všetkých smeroch, ktoré sú mi blízke a takisto prinášať nové myšlienky, ktoré môžu akcie pre študentov posúvať na vyššiu úroveň.

 Tomáš Rafaj

 IMG_20230221_102017_086.jpg

 

Moje meno je Tomáš a som študentom bakalárskeho štúdia histórie na FF UKF v Nitre. Činnosť študentského parlamentu ma priťahovala aj kvôli mojim skúsenostiam na strednej škole, kde som bol aktívny v organizácii stredoškolských akcií. Práve kvôli mojej hravej a extrovertnej povahe som vždy inklinoval k činnosti podobnej tomu, čo robí náš študentský parlament. Verím, že členstvo v tejto organizácii je tá správna príležitosť pre každého študenta, ktorý neprišiel na školu len sedieť na izbe a učiť sa. Práve tu máme všetci šancu získať skúsenosti a zážitky na celý život, na ktoré budeme s radosťou spomínať, na ktoré budeme hrdí. Mojím cieľom je doštudovať čo najúspešnejšie vo svojom odbore, a taktiež priniesť našej univerzite kvalitu mimoškolského života, ktorú si zaslúži.

Rudolf Tomka

rudy.jpg

 

 

.

Zdravím, som Rudolf ale volajú ma Rudy. Do parlamentu som prvý krát vstúpil už v rokoch 2017-2018, takže sa dá povedať, že patrím k veteránom. Vždy som bol názoru, že vysokoškolský život pozostáva nie len zo štúdia ale aj z eventov, ktoré vytvárajú priestor na to uvoľniť sa, spoznať nových ľudí a vytvárať si nezabudnuteľné spomienky. Som veľmi rád, že môžem byť súčasťou ŠP a tak dopomáhať k tomu, aby sa tieto akcie mohli uskutočňovať. Dúfam, že sa vidíme na najbližšej session!

 Jaroslava Tomková

Tomková2.jpeg

 
 

Volám sa Jaroslava Tomková a na UKF študujem učiteľstvo telesnej výchovy a psychológie na pedagogickej fakulte. 

O študentskom parlamente som sa dozvedela už v prvom ročniku vdaka mojej kamarátke. Zaujalo ma, že práve študentský parlament stojí za všetkými akciami, ktoré sa na našej univerzite organizujú. 

Chcem počas môjho štúdia priložiť ruku k dielu aj takýmto spôsobom a po ukončení štúdia si zaspomínať, aké to bolo keď sme pracovali ako tím a vytvárali niečo čo malo zmysel.

 

 

 

Kontaktné informácie

Študenský parlament UKF
Dražovská 2, 949 01 Nitra
Študentské centrum, kancelária č. 1
tel: +421 949 459 744
e-mail:
IČO: 36 105 546
IBAN: SK 73 0200 0000 0019 3310 7656

 

Partneri

LogoUKF whitesquare
NR kraj logo  SE logo horizontal web

Sociálne siete

ikona FB  ikona insta