Čo prinesú ŠDNU 2021?

November je tradičným mesiacom, počas ktorého spájajú Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre a Slovenská poľnohospodárska univerzita v Nitre svoje sily a pripravujú podujatia, ktoré zvyčajne spestria život univerzít, ale aj celého mesta. Aktuálna situácia stále nežičí organizácii akcií, na ktoré sme v rámci Študentských dní nitrianskych univerzít (ŠDNU) zvyknutí, no organizátori sa prispôsobili tejto dobe a väčšinu z nich preniesli do online priestoru.
ŠDNU plagat SP
Čaká na vás workshop, kde sa dozviete, ako sa vyrába ručný papier, Týždeň kvízov, počas ktorého si môžete overiť vedomosti v oblasti filmov, hudby či športových rekordov, alebo prednáška a výstava o školských záhradách v praxi. Športovci si môžu zmerať sily v tradičnom Večernom behu Nitrou, ktorý však kvôli opatreniam tiež zmenil svoju formu, a pre tých, čo obľubujú pomalšie tempo, je pripravená napríklad online joga. Chýbať nebude ani oceňovanie úspešných študentov alebo prehliadka sokoliarne.
To všetko a omnoho viac môžete zažiť od 8. do 26. novembra 2021. Pre získanie ďalších informácií si pozrite kompletný program ŠDNU.
Text: Tímea Kamenická, Kancelária rektora UKF