Imatrikulačný ples UKF 2016

Ženy v krásnych róbach a muži v gentlemanských oblekoch. Šaty robia človeka. Neustálym učením zmorení študenti zahodili svoje znudené a zničené tváre a odeli si spoločensky vítanejšie a príjemnejšie úsmevy.

Hudba, tanec a poriadna dávka zábavy, to predsa v študentskom živote nesmie chýbať. Priznajme si, každý z nás túži po tom, aby sa z neho aspoň na jeden večer stal objekt krásy. Na plese UKF to platí skutočne pre každého a ani tento ročník nebol výnimkou. Noblesa celého večera zdokonaľovala celú plesovú atmosféru. Tak a je doplesané, šaty odložené v skrini, pretancované črievičky tiež a boľavé nohy ponorené v lavóre s horúcou vodou. Aj tento rok sme pre Vás pripravili jednu z najväčších udalostí zimného semestra, ktorú by mal každý správny študent UKF rozhodne absolvovať. Univerzitný imatrikulačný ples UKF je spojenie noblesy a pravej študentskej zábavy. Tí, čo udalosť premeškali si môžu v nasledujúcich riadkoch prečítať ako to na našom študentskom plese tento rok vyzeralo. A že ten náš patrí k tým najlepším, o tom nie je pochýb. Študenti mali opäť zabezpečenú kyvadlovú dopravu, ktorá ich od študentských domovov Zobor a Nitra v pohodlí dopravila pred Výstavisko Agrokomplex, kde sa celá udalosť konala. Po príchode zástupcovia študentského parlamentu rozdali dámam červené ruže a pánom sa ušlo tradične za pohárik páleného. Pre zachovanie dekóra len doplníme, že každé pohlavie bolo so svojim údelom spokojné. Účastníkom plesu však boli k dispozícii počas celého večera stánky s občerstvením, kde si mohli dať páni, ako sa hovorí, aj do druhej nohy, aby nekrívali. Dámy zase mohli ochutnať za pohárik bieleho alebo červeného vínka, ktoré bolo súčasťou každého stolu a pre každý pár zvlášť. Programom imatrikulačného plesu UKF nás sprevádzala stála moderátorská dvojica Kamil Konkoľ a Ivanka Krileková. Brány plesu slávnostne tradične otvoril pán rektor Ľubomír Zelenický a na prvý valčík plesajúcich vyzvala Akadémia tanca. Svojou skvelou funky hudbou roztancovaných študentov z parketu nenechali odísť ani členovia skupiny FUNKY EMOTIONS. V priebehu skvelej hudby a tanca až do úmoru účastníkom plesu dodala energiu na ďalší tanec dobrá večera a o polnoci aj delikátna kapustnica. Na rad prišiel hedlajner večera kapela INÉ KAFE, ktorá rozhodne prilákala na parket aj stálych posedávačov či barových štangastov. Program však ani zďaleka nekončil, svojím netradičným vystúpením a kostýmami sa predstavila aj tanečná skupina ANTA AGNI. Program imatrikulačného plesu zavŕšila tombola. Tá, zaiste potešila nejedného šťastlivca, ktorý domov alebo na internát odchádzal so závideniahodnou cenou. Ako inak, aj tento ples bol pre študentov, ale rovnako i pre nás, zástupcov Študentského parlamentu neopakovateľným večerom, nie len vďaka hudbe a tancu a všetkému čo k takému študentskému plesu patrí, ale taktiež i vďakanadväzovaniu nových priateľstiev či vzťahov.

Natália Garanová