Nitrianske univerzity majú svoju Superstar

Na Svätoplukovom námestí sa včera zišlo približne 300 študentov, aby si vypočuli nielen známe kapely, ale prišli povzbudiť aj účinkujúcich študentov v súťaží Superstar nitrianskych univerzít. Pred súťažou mohli študenti a nitrianska verejnosť zažiť

tradičný Karneval v Riu po slovensky. Alegorický sprievod, ktorý každoročne odchádza od auly Slovenskej poľnohospodárskej univerzity a končí pred Divadlom Andreja Bagara v Nitre, opäť oživil nitrianske ulice. Mažoretky na čele sprievodu, ozdobené vozy ESN-károv či Katedry histórie UKF v Nitre doprevádzali zvuky bubeníckej skupiny Campany Batucady. Následne po ukončení sprievodu Študentský parlament UKF v spolupráci s oboma nitrianskymi univerzitami a mestom Nitra odštartoval spevácku súťaž. Publikum si vypočulo kapely ako Ranná nevoľnosť, Klons, Everlong, Itcha Pčelára s Rock N Rolla a hlavným headlinerom bola skupina The Paranoid. V speváckej súťaží dominovali dievčatá z UKF. Soňa Porubčanská, Kristína Petrašová, Martina Brandoburová a Mária Kobanová rozprúdili publikum slovensko-anglickými hitmi. Jediný pán, ktorý je študentom Slovenskej poľnohospodárskej univerzity, vyhral aj súťaž. Martin Bohém si získal srdcia publika a poroty pesničkami od Paľa Haberu – Boli sme raz milovaní a od rockovej kapely Queen – Don t stop me now. Spevákov doprevádzala skupina zložená z terajších a bývalých členov Súkromného konzervatória v Nitre.

Študenti sa zabávali na Svätoplukovom námestí do neskorej nočnej hodiny. Podľa vyjadrení organizátorov malú účasť študentov na tohtoročnej speváckej súťaží ovplyvnilo chladné počasie a momentálne Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji. Veríme, že budúci rok sa Superstar nitrianskych univerzít bude niesť v znamení zaplneného námestia a teplého počasia.