Chladný nočný Zobor

Nitrianske univerzitné dni 2016 sú v plnom prúde. 12. ročník Nočného výstupu na Zobor zahájili študenti UKF a SPU v teplom oblečení. Študentov neodradilo dokonca ani nepriaznivé chladné počasie a ako správni turisti aj tento rok pokorili nitriansku pýchu vrch Zobor.
Po registrácii všetkých účastníkov akcie pred Študentským domovom Zobor a po odobratí sladkej motivácie o 19:00 hod vyrazili na dobrodružnú cestu. 170 oficiálne zaregistrovaných a organizátori odhadujú, že tejto obľúbenej akcie sa zúčastnilo spolu 200 ľudí. „Vo večerných hodinách sa teplota pohybovala len okolo 2°C. Sme milo prekvapení, že prišlo až toľko študentov,“ povedal Peter Hrobár, hlavný organizátor tejto akcie. V skupinách sa rozdelili na tých, ktorí si zvolili síce dlhší, ale menej náročnejší terén po červenej značke a tí, ktorým náročnosť stúpania až tak neprekážala sa vybrali modrou trasou. Na bezpečný výstup dohliadali naši zdravotní záchranári, ktorí však našťastie nemuseli zasahovať. Študenti zvládli výstup omnoho hravejšie, a tak nakoniec po prekonaní samých seba, konečne dorazili do cieľa k známej zoborskej Pyramíde v plnom počte a bez akejkoľvek ujmy na zdraví. Svoj príchod každý oslávil fotkou s prekrásnym výhľadom na mesto Nitra a zahrial sa teplým čajom. Študenti mali možnosť získať po úspešnom výstupe turistickú pečiatku, ktorá je spomienkou na danú akciu.

A ako to už býva každý rok, ani tento nesklamal opekaním pri ohníku, hrou na gitare, spevom, poriadnou zábavou a výbornou priateľskou atmosférou. Veď čo viac si človek môže želať než zdravý pohyb po prírode, nádych čistého vzduchu a priam úchvatný výhľad na naše milované študentské mesto.

Ostáva nám už len tešiť sa na budúci rok a dúfať, že táto udalosť dopadne minimálne tak dobre ako tentokrát.
 
Natália Garanová

Kalendár udalostí

Žiadne nadchádzajúce udalosti na zobrazenie!

Kontaktné informácie

Študenský parlament UKF
Dražovská 2, 949 01 Nitra
Študentské centrum, kancelária č. 1
tel: +421 949 459 744
e-mail:
IČO: 36 105 546
IBAN: SK 73 0200 0000 0019 3310 7656

 

Partneri

LogoUKF whitesquare
NR kraj logo  SE logo horizontal web

Sociálne siete

ikona FB  ikona insta