Nitrianske univerzitné dni ako ich nepoznáte

Čo sme si pre Vás pripravili tentokrát? Najlepšie to bude vypovedať stručne, jasne a jednoducho. NUD 2016 sa konajú od 25. apríla do 5. mája. Snahou organizátorov je nadviazať na každý predošlý úspešný rok s cieľom utužovať vzájomnú komunikáciu oboch univerzít v spolupráci s mestom Nitra.
NUD 2016 odštartujú 25. apríla, teda v pondelok, kedy sa môžete tešiť na rôzne podujatia. Na univerzite UKF sa začne „týždeň“ venovaný typickým národným jedlám z krajín zahraničných študentov pod názvom „Erasmus food week“. Počas štyroch dní si môžu stravníci v univerzitnej jedálni UKF objednať jedno z jedál z vybranej krajiny. Ďalej sa môžete tešiť na súťaž o najlepší guláš v priestoroch SPU. Plány máme aj na večer! Čo tak večerný výstup na Zobor? Jedna z najlepších akcií, ktorá rozhodne stojí za to!
 
Utorok bude ako stvorený na humanitárne činy najmä pre tých, ktorí sa odhodlajú darovať kvapku krvi organizovanou pod záštitou Červeného kríža a Národnej transfúznej služby v Nitre taktiež v priestoroch SPU. Ak ťa zaujíma životné prostredie a chceš vedieť ako ho správne chrániť, potom sú tu pre teba pripravené prednášky, ktoré budú pokračovať aj v nasledujúci deň, t. j. v stredu opäť na SPU. Nezmeškaj ani florbalový zápas UKF vs. SPU a podpor nitrianske univerzity. Pre tých literárne založených, ktorí stále hľadajú svoju múzu, je tu výstava trojice diel „Fenomén Smena“, „REŠTÚR“ a „DIZAJNská 21“ v priestoroch UKF. Teoretička architektúry Monika Mitášová predstaví dielo architekta Vladimíra Devečka, autora nadčasového areálu SPU v Nitre. Vyskúšať si môžeš aj prácu v USA, či naopak zrelaxovať sa na Black and white student party v priestoroch Novej pekárne.
 
Streda bude bohatá na veľkolepé kultúrne a spoločenské zážitky. Zabaviť sa môžete na karnevale v RIU po slovensky, pripomenúť si ľudové tradície našich predkov stavaním mája a v neposlednom rade sa určite môžete tešiť na jednu z najväčších udalostí Superstar NUD 2016, po ktorej vystúpi známa kapela The Paranoid, jej predskokanmi budú Itcho Pčelár & Rock n rolla a skupiny ako Ranná nevoľnosť, Klon či Everlong. Štvrtok bude venovaný zdravému životnému štýlu, ktorý odštartuje Jarný beh Nitrou.
 
 Víkend bude niesť tému konferencii Erasmus student network SK. Po ňom sa môžeme tešiť na volejbalový zápas našich univerzít SPU vs. UKF. Kultúrne nás obohatí Divadielko na osmičke: Nedýchať či ľudové súťaže pre študentov spojené s hudbou, zábavou a grilovačkou. Po úspešnom začatí nového týždňa môžeme opäť začať trochu humanitárne a pomôcť tým, ktorí to skutočne potrebujú vlastnou kvapkou krvi, tú tentokrát môžete darovať v priestoroch UKF. Ako správni študenti sa musíme aj vzdelávať, a tak rozhodne nepremeškajte prednášku Tridsať rokov po Černobyle. Športové vyžitie zažijete na medziuniverzitných pretekoch vo vodnom slalome a úspešný deň treba zakončiť poriadnou zábavou na Bažant majálese. Nasledujúci deň bude niesť súťažný nádych. Odštartuje ho súťaž v prvej pomoci a resuscitácii a vo večerných hodinách sa opäť univerzity „pobijú“ o víťazstvo vo futsalovom zápase. 
 
NUD 2016 sa slávnostne zavŕšia vo štvrtok 5. mája galavečerom Gaudeamus v Divadle Andreja Bagara v Nitre.
 
Natália Garanová

Kalendár udalostí

Žiadne nadchádzajúce udalosti na zobrazenie!

Kontaktné informácie

Študenský parlament UKF
Dražovská 2, 949 01 Nitra
Študentské centrum, kancelária č. 1
tel: +421 949 459 744
e-mail:
IČO: 36 105 546
IBAN: SK 73 0200 0000 0019 3310 7656

 

Partneri

LogoUKF whitesquare
NR kraj logo  SE logo horizontal web

Sociálne siete

ikona FB  ikona insta